Børsteløs plæneklipper




- Digital børsteløs motor: "50 % mere kraft¹, 45 % hurtigere¹ og 10x længere levetid
- Selvkørende plæneklipper for en overlegen, ubesværet klippeoplevelse
- Bred klippebredde på 46 cm, ideel til mellemstore til store plæner
- Justerbar hjulhastighed med hastighedskontrolknap for optimal kontrol under klipning
- Centralt håndtag til praktisk justering af klippehøjde mellem 25 og 75 mm i 6 positioner
- To arbejdshøjder for en god arbejdsstilling og mindre belastning af arme og ryg under klipning
- Juster nemt arbejdshøjden eller opbevar produktet med hurtigudløser-teleskophåndtag
- Multipluggen blokerer græsopsamlingskanalen for naturlig gødning af din plæne
- Ergonomisk, stort bærehåndtag for nem transport
- Vær sikker på, hvornår du skal tømme med 'Grass Box Full'-indikatoren, som gør klipningen mere bekvem
- Klip mere græs med den store opsamlingskasse på 50 l for effektiv, uafbrudt klipning
- Oplev ubesværet græsslåning med en kapacitet på op til 625 m² med to 4.0Ah batterier
- 'Easy Storage'-design for pladsbesparende og ordentlig opbevaring af værktøjet

Digitale, børsteløse motorer
Den nyeste banebrydende teknologi er en del af selve DNA'et i hvert eneste SKIL-værktøj. Vores kompakte, digitale børsteløse motorer leverer ekstra kraft, ekstra effektivitet og længere levetid end sammenlignelige børstemotorer.
Opdag Digitale, børsteløse motorerKEEPCOOL ™
Vores patenterede KEEPCOOL™-TEKNOLOGI forhindrer, at batterierne bliver overophedede og forbedrer dermed ydeevnen.
Opdag KEEPCOOL ™

Easy Storage
Rod begrænser ydeevnen, og derfor er alle VORES haveredskaber designet med en pladsbesparende Easy Storage-løsning (nem opbevaring).
Opdag Easy StorageACTIVCELL™
Vores intelligente ACTIVCELL™-teknologi overvåger løbende batteriets spænding, temperatur og strømstyrke og overfører oplysningerne til værktøjet i realtid.
Opdag ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ SERIØS KRAFT OG YDEEVNE.
PWRCORE 20™ er det perfekte valg til større projekter. Den seriøse kraft og ydeevne giver dig mulighed for nemt at udføre hver eneste opgave.
Produktbeskrivelse
Børsteløs batteridrevet selvkørende plæneklipper 46 cm
Langhalset vægsliber 7521 er en del af SKIL XP Pro-serien. Disse værktøjer leverer enestående ydeevne til krævende projekter, udviklet til professionelle, der træffer smarte valg. Den kraftige 750 W vægsliber er designet til Ø 225 mm slibeskiver, hvilket gør det muligt at udføre opgaver hurtigt og med minimal indsats. Med teleskopstangen samt 4 meter lang slange og strømkabel kan du nemt slibe store overflader. Maskinen er udstyret med en række elektroniske funktioner, herunder softstart for jævn opstart uden tilbageslag, konstant hastighed for ensartede resultater og overbelastningsbeskyttelse for længere levetid. Derudover giver den variable hastighed mulighed for at tilpasse maskinen til forskellige materialer for optimal ydeevne.
PWRCORE 20™ førende batteriteknologi til at drive alle SKIL ‘20V Max’-værktøjer
PWRCORE 20™-systemet består af førende avanceret batteri- og opladningsteknologi samt innovative funktioner, du ikke finder andre steder, såsom vores patenterede KEEPCOOL™ batterikøleteknologi, der øger driftstiden med op til 25 % og fordobler batteriets levetid. Den patenterede ACTIVCELL™ teknologi sikrer maksimal ydeevne og optimal batteribeskyttelse. PWRCORE 20™ batterier og opladere er 100 % kompatible og udskiftelige med alle SKIL PWRCORE 20™ elværktøjer og havemaskiner for ultimativ fleksibilitet.
SKIL XP
Bygget på en arv af ekspertise siden 1924 er SKIL XP udviklet til haveejere, der træffer smarte valg. Som det bedste, SKIL har at tilbyde, kombinerer SKIL XP enestående ydeevne, holdbarhed, professionelle funktioner og kompakt ergonomi. Perfekt udstyret til krævende haveprojekter.
Specifikationer
| Performance Level | ENESTÅENDE YDEEVNE |
|---|---|
| Klippebredde | 46 cm |
| Antal batterier | 2 |
| Spænding | 2X20 V Max |
| Strømkilde | Batteri (trådløs) |
| Product Series | XP |
| Jorddækningssæt | Nej |
| Batterikapacitet | 2x4.0 Ah |
| Indstillinger for klippehøjde | 6 |
| Klippehøjde | 25-75 mm |
| Opsamlingskapacitet | 50 l |
| Hastighed, ubelastet | 2800 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Uden børster | Ja |
| Warranty | 5 års værktøjsgaranti til privat brug, 1 års værktøjsgaranti til professionelt brug |
| EAN | 4894863203755 |
| Order Number | GM1E0151BA |
| Spænding | 20 V |
Emballagen indeholder
- SKIL 0151 plæneklipper
- 2x '20V Max' (18V) 4,0Ah 'KEEPCOOL™' Li-Ion batteri
- 2x Oplader (3122 AA)
- 50L græsopsamler
- Plæneklipperkniv
- Brugsvejledning
Tilgængelige dokumenter til dette værktøj

































